طراحی وب سایت

طراحی سایت

طراحی وب سایت

چند سالی هست که فروشگاه‌ها، مراکز دولتی، شرکت های خصوصی و... به فضای مجازی یا همان اینترنت روی آورده اند. یکی از این فضا‌ها که باعث میشود رشد چشمگیری در کسب و کار اینترنتی خود به دست بیاورند طراحی وب سایت برای تجارت خود می‌باشد.

طراحی وب چیست؟
طراحی وب به طراحی وب سایت‌هایی اشاره دارد که در اینترنت نمایش داده می‌شوند. آن ها معمولا به جنبه‌های تجربه کاربر از توسعه وب سایت به جای توسعه نرم‌افزار اشاره می‌کند. طراحی وب قبلا بر طراحی وب سایت‌ها برای مرورگرهای دسکتاپ تمرکز داشت؛ با این حال، از اواسط دهه ۲۰۱۰، طراحی مرورگرهای موبایل و تبلت بسیار مهم شده‌است.

یک طراح وب در ظاهر، چیدمان، و در برخی موارد محتوای وب سایت کار می‌کند. به عنوان مثال، ظاهر مربوط به رنگ‌ها، فونت و تصاویر مورد استفاده است. صفحه‌بندی به این که چگونه اطلاعات ساختار یافته و طبقه‌بندی می‌شود، اشاره می‌کند. طراحی وب خوب آسان است، از نظر زیباشناسی خوشایند است و برای گروه کاربری و برند وب سایت مناسب است. بسیاری از صفحات وب با تمرکز بر روی سادگی طراحی شده‌اند، به طوری که هیچ اطلاعات اضافی و عملکردی که ممکن است حواس کاربران را پرت کرده یا اشتباه کند، وجود ندارد. کلید اصلی یک طراح، وب سایتی است که برنده می‌شود و اعتماد مخاطبین هدف را افزایش می‌دهد.

دو مورد از رایج‌ترین روش‌ها برای طراحی:
1-وب سایت‌هایی است که روی دسکتاپ و موبایل کار می‌کنند(واکنشگرا).
2-منطبق بر تمامی پلتفرم ها (انطباقی) هستند.
در طراحی واکنشگرا، محتوا به طور پویا بسته به اندازه صفحه نمایش حرکت می‌کند؛ در طراحی انطباقی، محتوای وب در اندازه‌های چیدمان که با اندازه‌های صفحه معمولی مطابقت دارند ثابت شده‌است. حفظ یک چیدمان که تا آنجا که امکان پذیر است، برای حفظ اعتماد کاربر و تعامل ضروری است. با توجه به طرح پاسخگویی ممکن است مشکلاتی در این زمینه وجود داشته باشد، طراحان باید مراقب از دست دادن کنترل چگونگی ظاهر کار خود باشند. اگر آن‌ها مسئول محتوایی باشند، در حالی که ممکن است نیاز به گسترش دامنه مهارت خود داشته باشند، از مزیت کنترل کامل محصول نهایی بهره‌مند خواهند شد.