لاراول ؛ بهترین فریم ورک زبان PHP

لاراول ؛ بهترین فریم ورک زبان PHP

8 مهر 1400

لارابل بهترین و پرکاربردترین فریم ورک PHP است که از آن برای توسعه وب سایت ها استفاده می گردد . اگر یک برنامه نویس PHP لاراول بلد باشد ، می تواند به راحتی با PHP کار کند . این فریم ورک ویژگی های فوق العاده ای دارد که یکی از آن ها سیستم مسیریابی است . سیستم مسیریابی سبب می شود تا شما برای هر url یک برنامه مخصوص داشته ، در نتیجه کار شما بسیار آسان می گردد .


تاریخچه لاراول


تیلور اوتول در سال 2011 فریم ورک لارابل را ایجاد کرد تا برنامه نویسان بتوانند از فریم ورکی پیشرفته تر از کدایگناتیر استفاده کنند . اولین نسخه لارابل هم نسخه 1 آن است که در ماه ژوئن 2011 معرفی شد . نسخه دوم آن هم چند ماه بهد و در 2 سسپتامبر 2011 عرضه شد . مهم ترین ویژگی لاراول 2 نسبت به نسخه قبلی آن وجود کنترل گر در آن است . آخرین نسخه لاراول هم نسخه 8.37.0 آن است . توجه داشته باشید که اگر شما می خواهید با لاراول کار کنید ، باید همیشه نسخه های جدید را مطالعه کنید ، زیرا هر 6 ماه یک بار نسخه جدیدی از این فریم ورک منتشر می شود .


یکی از سوالاتی که ممکن است شما برای شما هم پیش آمده باشد ، این است که چرا لاراول بهترین فریم ورک زبان PHP است ؟


جواب این سوال در این است که لاراول امکان این را به شما می دهد تا یک سایت را به زیبایی و در کمترین زمان یک سایت را بسازید . همچنین اگر در سایتی از لاراول استفاده شود ، کارهایی مانند احراز هویت و ثبت نام در وب سایت یا حتی خرید آنلاین به راحتی و سرعت بالا انجام می گردند . با این کار مخاطبان وب سایت شما بیشتر از وب سایت شما استقبال می کنند ، مخصوصا هنگامی که شما یک فروشگاه مجازی داشته باشید و کاربران برای خرید از سایت شما بخواند تا در آن حساب کاربری ایجاد کنند .


با مزرعه تولید محتوا آشنا شوید .


البته لاراول دارای ابزارهایی است که از طریق آن ها می توان با جاوا اسکریپت و CSS کار کرد . این ویژگی لارابل دست برنامه نویسان را برای ساخت سایت بازتر می کند . همچنین در لارابل شما می توانید فرایند های بسیار ساده را سفارشی کنید تا بتوانید از آن ها بهتر استفاده کنید .


در آینده لاراول دارای آینده ای بسیار درخشان تر خواهد داشت و همانگونه که امروزه بهترین فریم ورک PHP است ، در آینده هم بسیار بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت و برنامه نویسان بیشتری با آن کار خواهند کرد .