background header

مقالات

سی پنل و دارکت ادمین

سی پنل و دارکت ادمین

1399/8/8

دو نوع کنترل پنل پر طرفدار است در این مقاله درباره هر کدام توضیح کوتاهی داده شده است.

معرفی سیستم عامل دبیان

معرفی سیستم عامل دبیان (Debian)

1398/8/1

دبیان یک سیستم‌عامل رایگان (OS)برای کامپیوترتان است. یک سیستم‌عامل، مجموعه‌ای از برنامه‌ها و برنامه‌های پایه است که کامپیوتر شما را می‌سازند.

فریم روک cakephp

فریم ورک CakePhp

1398/5/10

Cakephp یک فریم ورک نرم افزاری تحت وب آزاد با معماری MVC برای تولید برنامه های وب است که به زبان php نوشته شده است. مفهوم MVC بر اساس جداسازی بخش های اساسی تعریف شده است. این تقسیم کردن باعث میشود تا کنترل و توسعه کدها به بهترین شکل ممکن انجام شود.

طراحی UX

مزیت طراحی UX

1398/5/9

کم نیستند روزهایی که در جستجوی اسناد و مدارک مناسب میگذاریم، و حتما همه ما با این مشکل مواجه بوده ایم. قرار نیست بگوییم که سایر اسناد، مرتبط (که قبلا تهیه شده اند) کاملا مخالف و ناکارآمد هسنتد، بلکه داشتن یک کتابخانه از اسناد مناسب در حال حاضر بیشتر از گذشته مهم می باشد. نکته اصلی در به خاطر نگه داشتن آن ها این است که اسناد طراحی باید خود کامل کننده فرایند طراحی باشند نه مکمل آن.

SSL

پروتکل ارتباطی SSL

1398/5/8

پروتکل SSL تركيبي از رمزنگاري كليد عمومي و كليد اشتراكي را استفاده مي نمايد. رمزنگاري كليد اشتراكي سريع تر مي باشد، درمقابل رمزنگاري كليد عمومي سرويس تأييد هويت مطمئن تري را ارائه میدهد.

رمزنگاری

مقدمه اي بر رمزنگاري

1398/5/8

در شبكه هاي باز سه مشكل عمده در زمينة تبادل اطلاعات بين موجوديت ها خودنمايي مي كند. اين مشكلات عبارتند از محرمانگي داده ها، تماميت داده ها و تاييد هويت طرف هاي ارسال كننده و دريافت كننده. روش هاي رمزنگاري براي فائق آمدن بر اين مشكلات طراحي شدند.

api

API چیست؟

1398/5/5

API مخفف کلمه Aplication programming interface به معنای رابط برنامه نویسی کاربردی می باشد رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی (APIs)در زبان‌های برنامه‌نویسی قابل دسترسی هستند تا به توسعه دهندگان اجازه ایجاد قابلیت پیچیده بیشتری را بدهند. آن‌ها کد های پیچیده را از شما دور می‌کنند و یک راه آسان‌تر برای استفاده در جای خود را فراهم می‌کنند.