HTML چیست؟

HTML چیست؟

16 بهمن 1399

HTML مخفف عبارت Hyper Text Markup Language  است که به معنی زبان نشانه گذاری فرامتن می باشد. HTML یک زبان نشانه گذاری استاندارد برای اسناد است که برای نمایش در یک مرورگر وب طراحی شده اند. این روش می تواند با استفاده از فناوری هایی نظیر CSS و زبان های برنامه نویسی مانند جاوااسکریپت گسترش یابد.

مرورگرهای وب، اسناد HTML را از یک سرور وب یا از انبار محلی دریافت می‌کنند و اسناد را به صفحات وب چند رسانه‌ای تبدیل می‌کنند. HTML  ساختار یک صفحه وب را توصیف می‌کند و در اصل شامل نشانه‌هایی برای ظهور سند می‌شود.

عناصر HTML بلوک‌های سازنده صفحاتHTML  هستند. با استفاده از ساختار HTML، تصاویر و دیگر اشیا از قبیل فرم‌های تعاملی در صفحه نمایش داده می شوند. HTML ابزاری برای ایجاد اسناد ساختار یافته با مشخص کردن معانی ساختاری برای متن مانند عنوان‌ها، بندها، فهرست‌ها، پیوندها و اقلام دیگر فراهم می‌کند. عناصر HTML با برچسب‌ها نوشته می‌شوند، با استفاده از براکت زاویه‌ای نوشته می‌شوند. برچسب‌ها مانند< img / >  و input / > > به طور مستقیم محتوا را به صفحه معرفی می‌کنند. برچسب‌های دیگری مانند < p >  احاطه شده و اطلاعات مربوط به متن سند را فراهم می‌کنند و ممکن است برچسب‌های دیگری به عنوان عناصر فرعی داشته باشند. مرورگرها برچسب‌هایHTML  را نمایش نمی‌دهند بلکه از آن‌ها برای تفسیر محتوای صفحه استفاده می‌کنند.

HTML  می‌تواند برنامه‌هایی را در یک زبان برنامه‌نویسی مثل جاوا اسکریپت تعبیه کند، که بر رفتار و محتوای صفحات وب تاثیر می‌گذارد و وارد کردن CSS، ظاهر و چیدمان محتوا را تعریف می‌کند.

ممنون از این که مطالعه کردید.