بیزینس کوچینگ

چرا بیزنس کوچینگ (مربی تجارت)؟
یک مربی تجارت و یا بیزنس کوچ به کارآفرین‌ها، صاحبان کسب و کار و حرفه‌ای‌های هر کسب و کار کمک میکند تا تجارت خود را به روش‌های متفاوت ارتقاء دهند. مربی تجارت و یا بیزنس کوچ با ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای اختصاصی و در یک چهارچوب مشخص زمان و برنامه‌ریزی، به تجارت و کسب و کار شما کمک میکند تا اعمال و فعالیت‌های ممکن را به اجرا درآورده و شما فیدبک‌های ملموس از عملکرد را دریافت خاهید کرد. یک بیزنس کوچ به شما کمک میکند تا مسیر درست، در جهت ارتقاء حرفه‌ شما، نیروهای انسانی و افزایش درآمد تجارت شما لحاظ شود.


زمانی که من در خصوص بیزنس کوچینگ صحبت میکنم، تمامی افراد تصویر یک سخنران انگیزشی را دارند که در یک هتل و یا یک اتاق صرفن به انگیزه دادن می‌پردازد. اما بهتر است بگویم که همراه داشتن یک بیزنس کوچ که بتواند به صورت تخصصی بر روی تجارت شما مطالعه داشته باشد، تنها بزرگترین سرمایه‌گذاری منطقی می باشد.


چه زمانی از بیزنس کوچ یا مربی کسب و کار استفاده کنیم؟
زمانی که شما صاحب کسب و کاری هستید که به دنبال ارتقاء سطح کیفی و برند خود هستید و یا کارآفرینی هستید که قدم بعدی تجارت خود را نمیدانید، یک بیزنس کوچ قطعن می‌تواند نقطه‌ی عطف فعالیت اقتصادی شما باشد.


وظایف یک بیزنس کوچ چیست؟
یک بیزنس کوچ و یا مربی تجارت با به چالش کشیدن توانایی‌های افراد، شناسایی و التیام بخشیدن نقاط ضعف و افزایش و مانور بر روی نقاط قوت می‌باشد. مهمترین موضوع مدیریت و رهبری تیم برای رسیدن به اهداف مشخص و تعیین شده‌ی تیمی می‌باشد.


چه انتظاری باید از یک بیزنس کوچ داشت؟
شما باید از بیزنس کوچ و یا مربی تجارت خود انتظار داشته باشید که:
ـ از شما سوال بپرسد و راهنمایی کند تا به مسیر درست و نتایج ارزشمند برسید.
ـ توصیه‌های تجاری و اقتصادی کند تا به دید مناسبی برسید.
ـ همیشه پاسخگو برای رسیدن به هدف‌ها باشد، یعنی در طول مسیر همواره در کنار شما و حلال مشکلات شما باشد.