CSS چیست؟

CSS چیست؟

18 بهمن 1399

CSS مخفف عبارت Cascading Style Sheets که به معنی برگه های سبک آبشاری است.


CSS یک زبان برای ساخت شیوه‌نامه است که از آن برای توصیف نمایش یک سند استفاده می‌شود، سندی که با استفاده از زبان های نشانه گذاری مانند HTML نوشته شده است.


CSS روشی ساده برای نمایش چیدمان و جلوه‌های تصویری بر صفحه‌های وب است به عبارتی دیگر، دستورهای CSS نحوه نشان داده شدن قلم‌ها و اندازه‌شان، رنگ‌ها و پس زمینه‌ها، روش چیدمان و ... را در برمیگیرد.


برای این که صفحات وب طبق استانداردهای وب باشند بهتر است همه ساختارهای گرافیکی صفحات وب درون فایل CSS قرار بگیرد. به عبارتی دیگر بهتر است از دستورات CSS داخل کدهای صفحه وب استفاده نشود.


یک فایل CSS معمولاً در حافظه پنهان مرورگر ذخیره می‌شود، بنابراین می‌تواند بدون نیاز به بازخوانی در چندین صفحه استفاده شود که این امر باعث کاهش تبادل اطلاعات در شبکه می‌شود.


معمولاً دلیل اثر نداشتن قوانین CSS بر روی برخی عناصر اهمیت متفاوت انتخابگرها می‌باشد. برای به حداقل رساندن زمان پیدا کردن باگ‌ها می‌بایست با طرز کار مفسر مرورگرها آشنایی کافی داشته باشید. در بیشتر موارد چنین مشکلاتی زمانی پیش می‌آیند که جایی در قوانین CSS تان انتخابگری با اولویت بیشتر تعریف کرده‌اید.


ممنون از این که مطالعه کردید.