جاوا اسکریپت javascript

جاوا اسکریپت javascript

25 بهمن 1399

با دو دهه پیشرفت، جاوا اسکریپت به یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در تمام زمان‌ها تبدیل شده‌است. این سفر در سال ۱۹۹۵ و زمانی آغاز شد که برندان نیومن در عرض ۱۰ روز جاوا اسکریپت شد. از آنجا، چندین بازبینی، پیش‌نویس و رشد را به شکل چارچوب‌ها، API، modules و غیره دیده شده‌است. 

با توجه به رتبه‌بندی زبان‌های برنامه‌نویسی RedMonk و GitHut.info، جاوا اسکریپت، گروه را از نظر مخازن و زبان برنامه‌نویسی در StackOverFlow هدایت می‌کند. این ارقام خود در مورد آینده جاوا اسکریپت به این دلیل که فراتر از قابلیت‌های اولیه دستکاری ساده DOM رشد کرده‌است، بحث می‌کند.

از طرف دیگر یادگیری JavaScript می‌تواند یک پیشنهاد مشکل باشد. کتابخانه جدید، ویژگی‌ها، راهنمای API یا سبک، تقریبا هر روز افزایش می‌یابد. سرعت تکرار فراتر از تخیل است، و به همین دلیل است که خواندن بلاگ های leading JavaScript بهترین روش برای حفظ تغییرات جدید هستند.

جاوا اسکریپت از متخصصانی است که به طور منظم با استفاده از جریان‌های زنده، ویدیو، بلاگ ها، پادکست ها، کنفرانس‌ها و پروژه‌های متن‌باز به جامعه کمک می‌کنند. یک نمونه از یک برنامه‌نویس با تجربه ، evilsoft است که پروژه‌های Javascript awesome را در LiveEdu پخش می‌کند. 

برخی بلاگ ها حتی زمانی طلایی هستند که به طور مرتب به روز نمی‌شوند. برای کمک به شما در رسیدن به بهترین محتوا در جاوا اسکریپت، کمک میکند تا بهترین وبلاگ جاوا اسکریپت را در اینترنت فهرست کنید. بلاگ ها نیزsS طرفداران زیادی دارند و حاوی محتوای جاوا اسکریپت هستند.