زندگی نامه ی ایلان ماسک

زندگی نامه ی ایلان ماسک

26 بهمن 1399

ایلان ماسک تسلا، SpaceX، Neuralink و گروه کسل را رهبری می‌کند.

ایلان به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل تسلا، تمام طراحی محصول، مهندسی و تولید جهانی وسایل نقلیه الکتریکی شرکت، محصولات باتری و محصولات انرژی خورشیدی را هدایت می‌کند

قبل از ادامه به مطالعه این مطلب باید بگویم که همه ی این مزخرفات را از جاهای دیگر کپی کرده ام و خاک بر سرم.

از زمان آغاز این شرکت در سال ۲۰۰۳، ماموریت تسلا برای تسریع انتقال جهانی به انرژی پایدار بوده‌اسست. اولین محصول تسلا، ماشین اسپورت Roadster، در سال ۲۰۰۸ پخش شدب و پس از آن ماشین مدل اس. اس. وی که در سال ۲۰۱۵ معرفی شد و مدل X. مدل S گزارش‌های مصرف‌کننده "بهترین ماشین کلی" را دریافت کرده‌است و به عنوان ماشین ‌های سال با روند حرکتی نام گذاری شده‌است، در حالی که مدل ایکس اولین اس. اس. اس. در سال ۲۰۱۷، تسلا تحویل مدل ۳، یک خودروی الکتریکی با بازار انبوه با بیش از ۳۲۰ کیلومتر از محدوده را آغاز کیرد و از تسلا نیمه، که برای صرفه‌جویی حداقل ۲۰۰،۰۰۰ دلار در طول یک میلیون مایل براساس هزینه‌های سوخست طراحی شده‌است، پرده‌برداری کرد. در سال ۲۰۱۹، تسلا از Cybertruck رونمایی کرد که از یک کامیون سنتی و عملکرد بیشتر نسبت به یک ماشین ورزشی استفاده خواهد کرد و اس. اس. یو. اس. اس. که در اوایل سال ۲۰۲۰ تحویل مشتریان را آغاز کرد. 

تسلا همچنین سه محصول ذخیره انرژی، باتری داخلی Powerwall، باتری مقیاس تجاری Powerpack و Megapack را تولید می‌کند که برای تاسیسات مقیاس بندی طراحی شده‌است. در سال ۲۰۱۶، تسلا اولین شرکت یکپارچه انرژی پایدار جهان با کسب ، تامین‌کننده اصلی سیستم‌های انرژی خورشیدی در ایالات‌متحده شد و در سال ۲۰۱۷ میلادی، سقف بلند و مقرون‌به‌صرفه تولید انرژی را منتشر کرد. 

ایلان به عنوان طراح پیشرو در SpaceX، توسعه موشک‌ها و سفینه‌های فضایی را برای ماموریت‌ها به مدار زمین و در نهایت به سیارات دیگر نظارت می‌کند. در سال ۲۰۰۸، SpaceX شاهین ۱ اولین موشک سوخت مایع به طور خصوصی برای رسیدن به مدار بود و SpaceX در سال ۲۰۱۷ با پرواز مجدد دو موشک Falcon ۹ و دراگون برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ تاریخ‌ساز شد. خیلی زود بعد از آن، شاهین سنگین، قدرتمندترین راکت سعملیاتی در جهان به وسیله یکی از عوامل دو، اولین پرواز خود را در سال ۲۰۱۸ تکمیل کرد. این شرکت در سال ۲۰۱۹ نخستین ماموریت نمایشی خود را به پایان رساند و این شرکت برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ فضانوردان ناسا رسا به ایستگاه فضایی بین‌المللی رساند. براساس این دستاوردها، SpaceX در حال توسعه Starship - یک سیستم حمل و نقل کاملا مجدد است که خدمه و محموله را به ماه، مریخ و فراتر از آن حمل خواهد کرد، که اینترنت باند پهن باند را به مکان‌هایی حمل خواهد کرد که دستریسی به آن‌ها غیرقابل‌اعتماد، گران، یا کاملا قابل‌دسترسی بوده‌اسست. با استفاده از راکت‌های قابل‌استفاده مجدد پیشگام، SpaceX هدف بلند مدت ساخت انسان‌ها را با ایجاد یک شهر در مریخ دنبال می‌کند. 

ایلان همچنین مدیر عامل Neuralink می‌باشد که در حال توسعه interfaces با پهنای باند بسیار بالا برای اتصال مغز انسان به رایانه است. 

او همچنین شرکت Boring را راه‌اندازی کرد که با تکنولوژی tunneling مقرون‌به‌صرفه با یک سیستم حمل و نقل عمومی با تمام توان ترکیب می‌شود تا ازدحام شهری را کاهش داده و حرکت با سرعت بالا و مسافت‌های دور را ممکن سازد. شرکت کسل رینگ (۱.۱۵ D)، یک سیستم حمل و نقل عمومی در مسرکز کنوانسیون لاس وگاس (لاس وگاس)ایجاد می‌کند که در حال حاضر در حال ساخت حلقه Vegas D & D در Hawthorne می‌باشد. 

ایلان حتی یکی از بنیانگذاران پی پال نیز می باشد و مدریت تمام این شرکت ها به نوبه ی خود غیر قابل باور است.