زبان برنامه‌نویسی پایتون

زبان برنامه‌نویسی پایتون

10 اسفند 1399

درباره برنامه‌نویسی پایتون

قابلیت متن بازبودن پایتون یکی از ویژگی  هایی است که شما می‌توانید به راحتی استفاده کنید و پایتون را حتی برای مقاصد تجاری پخش کنید.

یادگیری  پایتون بسیار ساده و ظریف است، نسبت به خواندن و نوشتن برنامه‌های پایتون نسبت به زبان‌های دیگر مثل ++C ، جاوا، #C

قابل‌حمل - شما می‌توانید برنامه‌های پایتون را از یک سیستم به  یک سیستم دیگر منتقل کنید، و بدون هیچ تغییراتی آن را اجرا کنید.

چرا پایتون یاد می‌گیریم؟

یادگیری پایتون آسان است. ترکیب آن آسان است و کد ها کاملا ساده و قابل خواندن هستند.

پایتون کاربردهای زیادی دارد. این روش برای توسعه کاربردهای اینترنتی، علوم داده‌ها، توسعه کاربرد سریع و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پایتون به شما این امکان را می‌دهد که برنامه‌ها را در خطوط کم‌تر از سایر زبان‌های برنامه‌نویسی بنویسید.

محبوبیت پایتون به سرعت در حال رشد است. در حال حاضر این زبان یکی از رایج‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی است.

چگونه پایتون یاد بگیریم؟

آموزش پایتون - ما به وسیله آموزش‌های اولیه پایتون، نمونه‌ها و منابع را فراهم می‌کنیم. با پایتون شروع به کار کنید.

برنامه‌های پایتون را یاد بگیرید - این برنامه دوست‌دار مبتدی ها، شامل درس‌های بایت اندازه و یک مترجم منسجم پایتون است. برای یادگیری بیشتر، یک برنامه پایتون یاد بگیرید.

یک کد پایتون طولانی بنویسید - تنها راهی که می‌توانید برنامه‌نویسی یاد بگیرید این است که تعداد زیادی کد را بنویسید.

پایتون یک زبان برنامه‌نویسی، تعاملی ، شی گرا، و زبان برنامه‌نویسی سطح بالا است. این محصول توسط Guido  Rossum Vanدر طول سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۰ ایجاد شد. کد پیتون نیز مانند پرل، تحت مجوز عمومی گنو (GPL)موجود است. این برنامه آموزشی درک کافی از زبان برنامه‌نویسی پایتون را به شما می‌دهد.

چرا پایتون یاد بگیریم؟

پایتون یک زبان برنامه‌نویسی سطح بالا، تفسیر، تعاملی و شی گرا است. پایتون طراحی شده‌است تا به راحتی قابل خواندن باشد. این زبان از کلمات کلیدی انگلیسی استفاده می‌کند که در آن زبان‌های دیگر از نقطه‌گذاری استفاده می‌کنند، و نحوی استفاده ی  ساده تری نسبت به دیگر زبان‌ها دارد.

پایتون برای دانش آموزان و متخصصان کار برای تبدیل شدن به یک مهندس نرم‌افزار بزرگ به ویژه زمانی که آن‌ها در حوزه توسعه وب کار می‌کنند، یک ویژگی مثبت است.

ما برخی از مزایای کلیدی آموزش پایتون را یادداشت می‌کنیم:

پایتون در زمان اجرا توسط مترجم پردازش می‌شود. شما نیازی به کامپایل برنامه خود قبل از اجرای آن ندارید. این شبیه perl و PHP است.

پایتون یک زبان کاملا تعاملی است. شما در واقع می‌توانید در یک برنامه پایتون بنشینید و با مترجم شفاهی به طور مستقیم برای نوشتن برنامه‌های خود تعامل داشته باشید.

پایتون مربوط به شی گرایی است - به سبک یا تکنیک برنامه‌نویسی که درون اشیا را کپسوله می‌کند، پشتیبانی می‌کند.

پایتون یک زبان عالی برای برنامه نویسان سطح مبتدی است و از توسعه طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها از پردازش متن ساده تا مرورگرهای وب برای بازی‌ها پشتیبانی می‌کند.

ویژگی‌های پایتون

شکل‌های زیر ویژگی‌های مهم برنامه‌نویسی پایتون هستند.

پایتون از روش‌های برنامه‌نویسی تابعی و ساختاری همانند OOP پشتیبانی می‌کند.

پایتون  را می توان به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده قرار داد و یا می توان آن را با کد بایت برای ساخت برنامه‌های کاربردی بزرگ گردآوری کرد.

پایتون سیستم انواع داده پویا سطح بالا را ارایه می‌دهد و از چک نوع داینامیک پشتیبانی می‌کند.

پایتون از Trush شدن حین برنامه نویسی به طور اتوماتیک جلوگیری می‌کند.

پایتون می‌تواند به راحتی با C، C + +، CDM، ActiveX، CORBA و جاوا ادغام شود.

.