مروری بر Adobe Premiere Pro

مروری بر Adobe Premiere Pro

18 فروردین 1400

Premiere Premier یک بسته نرم‌افزاری ویرایش ویدیو است که برای مشتاقان آماتور و حرفه‌ای‌ها مناسب است. آن ها را می توان هم به تنهایی مورد استفاده قرار داد، و هم  در کنار برنامه‌های دیگر مانند Adobe Photoshop، After Effects، و ...


Premiere چطور کار می‌کند؟


مانند بیشتر نرم‌افزارهای ویرایش، Premiere با ایمپورت کردن ویدئو از یک از روی هارد دیسک شما کار می‌کند، و سپس به شما اجازه می‌دهد تا نسخه‌های ویرایش شده جدیدی را ایجاد و تغیرات خود را اعمال کنید و بعد آن را با استفاده از نرم افزار کدک Adobe Media Encoder


از پروژه ی خود خروجی میگیرم.


Premiere یک ابزار ویرایش قدرتمند است که قادر به تولید ویدیویی با کیفیت پخش و کیفیت بالا است. این یک نرم افزار  بسیار محبوب در میان مشتاقان ادیت ویدئو و افراد حرفه‌ای است، اگرچه نرم افزار ‌های دیگر معمولا برای سطح بالای تولید ترجیح داده می‌شوند.


Premiere یک رابط کاربری ساده و خوب دارد که استفاده از آن‌ها برای تمام سطوح مهارتی نسبتا آسان است.


چه کاری می‌تواند انجام دهد؟


وارد کردن ویدئو، صدا و گرافیک در انواع گسترده‌ای از فرمت ها.


ویرایش، دستکاری کردن و مرتب کردن این مولفه‌ها در یک جدول زمانی تصویری.


میتوانید افکت ها ،فیلترها، پریست ها  و غیره را اضافه کنید.


میتوان ویدیو ویرایش شده خود را در انواع مختلفی از جمله نوار ویدئویی، DV، دی وی دی و فرمت های ویدیوی اینترنتی و...، ادیت و از آن خروجی بگیرید.


چه کاری از پریمیر بر نمی‌آید؟


اگرچه Premiere می‌تواند همه وظایف ویرایش مشترک را انجام دهد و برای اغلب شرایط مناسب است، اگر شما به دنبال یک راه‌حل عملکرد بالا هستید، باید به موارد زیر توجه کنید:


 


Premiere دارای برخی ویژگی‌های ترکیب صدا و صوت های خوب است، اما ویرایش صداهایی با کیفیت بسیار بالا به یک نرم افزار ویرایش صدای حرفه ای نیاز دارد (به عنوان مثال Adobe audition یا...).


برخی از ویژگی‌ها محصولات ادوبی نیاز به سایر محصولات  دارند، و شما را تشویق می‌کنند تا محصولات Adobe را از قبیل After Effects (جلوه‌های ویژه)یا audition (صوت)بخرید. خبر خوب این است که اگر شما واقعا به این ویژگی‌ها نیاز دارید، می‌توانید محصولات مختلف Adobe را در دسته‌های مختلف خریداری کنید که به شما یک مجموعه تولید بسیار قوی با قیمت بسیار منطقی می‌دهد.


هزینه سیستم خوب برای اجرای Premiere چقدر است؟


Premiere یک نرم افزار گسترده و نسبتا سنگین است. اگر بودجه سیستم نگرانی اصلی شما است، احتمالا می‌توانید چیزی ارزان‌تر پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.


و بالعکس، اگر بودجه یک مساله نیست و عملکرد بسیار مهم است، شما می‌توانید چندین برابر قیمت را برای بهترین سیستم‌ها پرداخت کنید.


به نظر ما، Premiere Pro یک گزینه خوب، مقرون‌به‌صرفه برای اغلب وضعیت‌های ویرایش است.