مقدمه‌ای بر PDO

مقدمه‌ای بر PDO

19 فروردین 1400

بسیاری از برنامه نویسان PHP چگونگی دسترسی به پایگاه‌داده را با استفاده از افزونه های MySQL یا MySQLi یاد گرفتند.

اما در PHP یک روش بهتر وجود دارد. نمودارهای داده PHP (PDO)روش‌هایی را برای تهیه ورودی ها آماده و کار با اشیا فراهم می‌کنند که برنامه نویسی شما را بسیار کارآمدتر می‌سازد.

 

مولدها و چارچوبهای pdo

وقتی کد های پایگاه‌داده تکراری هستند، برای ما درست کردن و سر و سامان بخشیدن به آن بسیار مهم هستند.

 این همان جایی است که مولد هایPHP و چارچوب‌ها وارد می‌شوند - آن‌ها وقت شما را با تولید خودکار، تمامی این کدهای تکراری را ذخیره می‌کنند تا شما بتوانید بر روی قسمت‌های دیگر برنامه تمرکز کنید.

در CodeCanyon مولد ها و چارچوب های CRUD را پیدا خواهید کرد که به شما کمک می کند کد های تمیز و مرتب را با کیفیت عالی را به موقع ارائه دهید.

CRUD مخفف ایجاد، خواندن، به روز رسانی، و حذف (دستکاری پایه برای یک پایگاه‌داده است).

PDO داده‌های PHP - یک لایه دسترسی به پایگاه‌داده است که یک روش یکنواخت برای دسترسی به پایگاه‌های داده چندگانه را فراهم می‌کند

این مورد برای نحو خاص پایگاه‌داده توضیح داده نمی‌شود، اما می‌تواند اجازه پردازش پایگاه‌های داده و پلت فرم‌ها را به سادگی با تغییر رشته اتصال در بسیاری از نمونه‌ها ایجاد کند.

 

PDO در PHP

این آموزش به معنای یک روش کامل در SQL نیست. این مقاله عمدتا برای افرادی که در حال حاضر از mysql یا mysqli استفاده می کنند برای کمک به آنها در پرش به PDO قابل حمل و قدرتمندتر نوشته شده است.

وقتی نوبت به عملیات پایگاه‌داده در PHP می‌رسد، PDO مزایای زیادی را نسبت به نحو اجرای خام را فراهم می‌کند. بیایید سریع چند مورد را مرور کنیم:

لایه های انتزاع

نحوی شی گرا بودن

پشتیبانی برای اظهارات آماده‌شده

توصیه شده بهتر است از آن استفاده کنید.

API های امن و قابل‌استفاده مجدد

پشتیبانی از همه پایگاه‌های داده محبوب