راه های یادگیری برنامه نویسی

راه های یادگیری برنامه نویسی

23 فروردین 1400

برای یادگیری برنامه نویسی راه های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به بررسی هر کدام می پردازیم و در آخر بهترین روش را پیشنهاد خواهیم کرد.

اولین راهی که به ذهن همه می رسد ثبت نام در کلاس های حضوری است. این راه یک سری مزایا و معایبی دارد که در زیر به آن ها اشاره شده است:

مزایا:

تنها مزایایی که این راه دارد این است که شما می توانید با مدرس تعامل داشته باشید تا راحت تر مشکلات خود را برطرف کنید.

معایب:

اولین عیب این راه این است که باید هزینه زیادی را صرف کلاس ها بکنید. دومین عیب هدر رفتن زمان ارزشمند شماست. شما برای حضور در کلاس ها باید مسافتی را طی کنید که این عمل زمان زیادی را از شما می گیرد. معایبی هم در داخل کلاس است، مثلا تبلیغ های بیهوده ای که مدرس می کند و یا بحث های بیهوده ای که دانشجوهای کلاس انجام می دهند. و آخرین عیب این راه عدم دسترسی در زمان نیاز و یا در زمان دلخواه به کلاس است.

دومین روش برای یادگیری، اینترنت است. این روش نیز دارای مزایا و معایبی می باشد.

مزایا:

هزینه کم، مهترین مزیت این راه است. یکی دیگر از مزیت ها دسترسی در هر زمان و مکان به اینترنت می باشد.

معایب:

مهمترین عیب این راه، عدم پیوستگی در یادگیری است که شما را گمراه می کند و از مسیر درست یادگیری خارج خواهد کرد. عیب بعدی این است که جستجو در اینترنت زمان زیادی را از شما خواهد گرفت.

راه بعدی که برای یادگیری برنامه نویسی مورد استفاده قرار می گیرد، آموزش از طریق مطالعه کتاب است که مزایا و معایب آن به شرح زیر است:

مزایا:

دسترسی در هر زمان به کتاب مورد نظر

معایب:

صرف زمان زیاد مهمترین عیب این راه است. همچنین امکان تعامل با کسی در این راه وجود ندارد. اطلاعات کسانی که از این راه برنامه نویسی را یاد گرفته اند بسیار کلی و یا به صورت مقدماتی است.

 

و راه آخر که بهترین راه است، تهیه فیلم های آموزشی می باشد. این راه هم مانند بقیه راه ها مزایایی دارد که به شرح زیر است:

هزینه ای که شما پرداخت خواهید کرد بسیار مناسب تر از راه های دیگر است.

در هنگام مشاهده فیلم های آموزشی، زمان کاملا در اختیار شماست و شما می توانید زمان خود را مدیریت کنید که باعث می شود وقت ارزشمند شما به هدر نرود.

وقتی شما فیلم های آموزشی تهیه کنید، در هر زمان و مکان می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید و همچنین می توانید از طریق پشتیبانی با مدرس در تعامل باشید.

 

خوشبختانه این راه معایبی ندارد و به همین دلیل این راه برای یادگیری برنامه نویسی پیشنهاد می شود.

 

ممنون از این که مطالعه کردید.