مزایا و معایب فول استک دولوپر

مزایا و معایب فول استک دولوپر

29 اردیبهشت 1400

مزایای  full stack developer شدن :


اطلاعات عمیقی در مورد این که چگونه مراحل مختلف پروژه‌های توسعه نرم‌افزار باید اجرا شود، دارد. علاوه بر آن، آن‌ها دارای چندین مهارت چون front end،  back end، معماری کد تست QA و طراحی UI / UX هستند. بنابراین، آن‌ها مهارت‌های متنوعی برای کار در پروژه‌های مختلف دارند. آن‌ها توانسته اند این مهارت ها را در یک مسیر توسعه دهنده به طور کامل یاد بگیرند.


 


برنامه‌هایی برای پروژه‌های کوچک بودجه‌بندی


زمانی که یک شرکت ، یک توسعه دهنده فول استک را استخدام می‌کند، می‌توانند هزینه‌های خود را بر روی پروژه‌های توسعه به طور چشمگیری کاهش دهند. دلیل آن این است که این توسعه دهندگان می‌توانند بر روی فرآیندهای مختلف کار کنند. بنابراین، هزینه هر پروژه به حداقل می‌رسد.


 


سازگاری


یک فول استک دولوپر معمولا به خوبی با تکنولوژی‌های وب و برنامه نویسی آشنا است. این بدان معناست که در صورت نیاز می‌توانند هم  در طرف کلاینت و هم سمت سرور کار کنند. بنابراین، آن‌ها سازگار هستند و می‌توانند هر زمان که نیاز است پروژه‌ها را در هر دو طرف تغییر دهند. مسیر فول استک دولوپر شدن با تجربه های مختلف بر روی پروژه‌های واقعی به دست می آید.


تایم کاری انعطاف پذیر


این اشخاص همچنین می توانند با ساعات کاری دلخواه و انعطاف پذیر ، برنامه ریزی دلخواه خود را داشته باشند . می توانند در عین حال که پروژه در دست اجرا دارند به مسافرت و مهمانی مختلف بروند یا می توانند ساعات شبانه را به عنوان ساعات کاری دلخواه خود انتخاب کنند .


بدون مرز بودن


اگر شما یک فول استک دولوپر باتجربه و کاربلد باشید می توانید با همکاری با شرکت های خارجی مختلف در سراسر دنیا درامدهای دلاری چشمگیری داشته باشید بدون این که نیاز به حضور فیزیکی در شرکت مورد نظر داشته باشید .


 


 


معایب  full stack developer شدن :


مدیریت بد زمان


عیب اول این است که اگر یک شرکت فقط به یک یا دو توسعه دهندگان full تکیه دارد، ممکن است منجر به چندین کار در طول یک دوره مشخص شود. بنابراین، این می‌تواند منجر به unproductivity و مدیریت بد زمان شود.یک فول استک دولوپرعموما در فرایندها، زمینه‌ها و مهارت‌ها متفاوت عمل می‌کند. بنابراین، این چالشی است که آن‌ها باید با آخرین گرایش‌ها، ابزارها و فن‌آوری‌های توسعه، به روز و آگاه باشند .


 


نداشتن درآمد ثابت ماهانه و بدون برنامه ریزی


فول استک دولوپرها در آمد خود را به صورت پروژه ای دریافت می کنند و گاها ممکن است شخص تا مدت ها نتواند پروژه ای در دست داشته باشد یا پروژه ی در دست اجرا ممکن مدت طولانی به درازا بکشد !


 


به هرحال به عقیده شخص من مزایای این شغل جذاب و مدرن بیشتر از معایب آن می باشد .