همه چیز درباره سئو

همه چیز درباره سئو

2 خرداد 1400


سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتور های جست و جو :
سئو مخفف Search Engine Optimization یکی از زیر مجموعه های دیجیتال مارکتینگ می باشد که برای بهبود عملکرد سایت شما براساس استانداردهای موتورهای جستجو است . جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام می پذیرد . فاکتورهای زیادی در سئوی سایت شما تاثیرگذار هستند ، از کلمات بکار رفته در متن و محتوا تا لینک‌های ورودی به سایت شما از سایت‌های دیگر.
به طور کلی اطمینان از ساختار مناسب سایت شما برای موتورهای جستجو سئو نامیده می شود.
سئو فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌اي و صبر است. موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.
هدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن رتبه های اول در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران است. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوي جستجوي وارد شده داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا مي‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود چرا که الگوريتم آن بيشترين صفحات مرتبط را نشان مي‌دهد.
اگر اهداف سئو را به صورت خلاصه بیان کنیم :
.1 در بالا بردن بازدید سایت تاثیرغیر قابل انکاری دارد .
.2 باعث برند سازی سایت و برند شما می شود .
.3 ترافیک سایت زا افزایش خواهد داد .
.4 رتبه سایت را در نتایج موتور جستجو بالا می برد .
.5 باعث رشد و پیشرفت بیزینس شما اعم از فروش ، تولید و ... خواهد داشت .
.6 سئو بهترین و به صرفه ترین تبلغات برای پیج شما خواهد بود .
برای ان که به زبان خیلی ساده مفهمو سئو را درک کنید :
⦁ نیاز کاربر را درک کنید
⦁ به دنبال بهترین راه برای رفع نیاز کاربر باشید
⦁ این تلاش خود برای رفع نیاز کاربر را به گوگل بفهمانید تا او نیز نتیجه تلا ش شمارا در رتبه های نخست جست و جوی خود نمایش دهد .
ما سعی کردیم مفهوم سئو را بسیار ساده و قابل درک برای دوستان توضیح دهیم البته توضیحات کامل تری خواهد داشت که در مقاله های آینده در اختیار شما قرار خواهیم داد .