درباره اندروید استودیو چه می دانید ؟!

درباره اندروید استودیو چه می دانید ؟!

8 خرداد 1400

Android Studio IDE  یک برنامه رسمی برای اندروید است. این برنامه برای Android ساخته شده است. برنامه اندروید استودیو باعث پیشرفت شما در ساخت برنامه اندروید می‌شود و به شما در ساخت بهترین برنامه‌های اندرویدی در هر دستگاهی که سیستم عامل اندروید روی آن نصب است، کمک می‌کند. اندروید استودیو (Android Studio) یک برنامه منبع باز (open source) است .


اندروید استودیو نرم افزاریست که به منظور برنامه نویسی برای پلتفرم اندروید طراحی شده است. این محیط برنامه نویسی ابتدا در سال 2013 در کنفرانس گوگل معرفی شد. در حال حاضر اندروید استودیو با سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس سازگار دارد؛ بنابراین آن دسته از افراد علاقه‌مند به برنامه نویسی اپلیکیشن‌های اندرویدی می‌توانند از این نرم افزار جهت توسعه اپلیکیشن‌های اندرویدی استفاده کنند.


پیش از نصب اندروید استودیو در ابتدا نیاز است تا برنامه Java SE Development Kit را روی کامپیوتر خود نصب کنید. قبل از شروع دانلود، حتما از انتخاب ورژن سازگار با سیستم عامل و پردازنده کامپیوتر خود اطمینان حاصل کنید. پس از آن جدیدترین ورژن برنامه اندروید استودیو را دانلود کنید. لازم به ذکر است این برنامه شامل Android SDK و سایر ابزارهای مورد نیاز برای شروع برنامه نویسی می‌شود.


ورژن فعلی اندروید استودیو (Android Studio) در ویندوز رم بسیار بالای مورد استفاده قرار میدهد ولی سرعت آن از همیشه بیشتر شده است.
اگر سیستم نسبتا ضعیفی دارید می توانید بعد از نصب لینوکس اندروید استودیو (Android Studio) را اجرا کنید و از  Performance  بالای آن بهرمند شوید. اگر می توانید یک Mac Book تهیه کنید تا اندروید استودیو را در چندین ثانیه اجرا کنید شاید بهترین Performance را در لپ تاپ های Mac book مشاهده کنید و در نهایت اگر می خواهید بروی ویندوز برنامه نویسی اندروید را انجام دهید شاید بهتر باشد حداقل 4 گیگ رم و یک هارد SSD داشته باشید.