آموزش نصب اندروید استودیو :

آموزش نصب اندروید استودیو :

9 خرداد 1400

در مقاله قبل توضیح دادیم اندروید استودیو چیست  و امروز درباره نحوه نصب وسیستم مورد نیاز و توضیحات بیشتر آن صحبت کنیم .


قبل از هر چیز باید بدانید که  این نرم افزار به دلیل امکانات متعددی که دارا است، نیاز به سیستمی نسبتا خوب برای اجرای روان دارد همچنین به دلیل تحریم کشور ایران توسط قلب صنعت دنیا آمریکا ، استفاده آنلاین از اندروید استودیومانند کتابخانه های آنلاین آن محروم است و بایستی از فیلتر شکن استفاده کنید .


ویژگی های سیستم مورد نیاز :


Cpu  : cpu بیشترین کارایی را در اندروید استودیو دارد زیرا فرایند پردازش و اجرای برنامه ها در شبیه ساز توسط همین قطعه انجام می شود و همچنین بهتر است cpu هایی با قابلیت vt-x تهیه کنید .


SSD : مهمترین قسمت برای اندروید استودیو SSD می باشد زیرا برای اجرا کردن پروژه ها ، نیاز دارد تاآنها ار بیلد کند و بیلد کردن پروسه ای زمان بر و طولانیست که با هارد های HDD واقعا کسل کننده است .


RAM : برای اجرای برنامه ها در اندروید استودیو ، نیازمند رم با حجم حداقل 8 گیگا بایت هستید تا بتوانید سرعت و کارایی معقولی داشته باشید .


GPU : برای اجرای بهتر و سرعت بالاتر گرافیک مناسب می تواند بسیار مفید و کارا باشد .


نصب اندروید استودیو روی ویندوز :


درمرحله اول نیاز است تا فایل را دانلود کنید . سپس فایل setup اندروید را باز کنید دراین صفحه روی next کلیک کرده ، در صفحه بعد گزینه Android Virtual Device را علامت زده وروی next کلیک کنید مرحله بعد محل ذخیره سازی را انتخاب کرده و next را بزنید درصفحات بعدی گزینه next  را بزنید تا صفحه آخر که  Start Android Studio را بایستی تیک بزنید و در پایان روی finish کلیک نمایید .


در ادامه نصب داخل برنامه نیز فقط در یکیاز مزاحل بایستی گزینه نصب استاندارد را انتخاب کرده و در همه صفحات روی next کلیک کنید .


نکته مهم : توجه داشته باشید در تمام مراحل بالا بایستی اینترنت و فیلترشکن شما فعال باشد .