محبوبترین زبان های برنامه نویسی سال 2021

محبوبترین زبان های برنامه نویسی سال 2021

10 خرداد 1400

Jave script :


برای هشت سال متوالی ،جاوا اسکریپت به عنوان محبوب ترین و پر استفاده ترین در Stack Overflow  Survey قرار گرفته است.جاوا اسکریپت همچنین زبان انتخابی افراد برای اکثر پروژه ها است.


 


Python  :


پایتون یکی از زبان های برنامه نویسی محبوب  در تمام زمان ها است. استفاده از آن بسیار ساده و عاری از هرگونه شلوغی، آشفتگی و پیچیدگی است.


در نظرسنجی StackOverflow در سال 2020 ، پایتون به عنوان محبوب ترین زبان برنامه نویسی سال توسط توسعه دهندگان شناخته شد. 30٪ از توسعه دهندگان در این گروه به پایتون رأی دادند و آن را به بالای لیست رساندند.زیرا پایتون به عنوان یک زبان  developer friendly شناخته شده است .


 


Java :


زبان بعدی برنامه نویسی برتر برای یادگیری در سال 2021 جاوا است. جاوا هنوز هم یکی از پرکاربردترین زبانهای برنامه نویسی است که برای یادگیری زبان کاملی در سال 2021 خواهد بود. اکثر برنامه های سازمانی از Java در توسعه خود استفاده می کنند. بنابراین اگر قرار است در یک شرکت بزرگ سازمانی کار کنید ، احتمال استفاده از جاوا بسیار زیاد است!


Kotlin :


مورد  جدید به زبان های برنامه نویسی رده های برتر امسال کاتلین است.


از نظرسنجی Stack Overflow در سال 2020 ،  62.9٪ از توسعه دهندگان به Kotlin به عنوان محبوب ترین زبان برای کار رای داده اند. Rust ، TypeScript و Python در این لیست از Kotlin پیشی گرفته اند.