PUG چیست ؟

PUG چیست ؟

11 خرداد 1400

Pug یک Template Engine یا موتور قالب برای node و مرورگر است که به خوبی با کدهای HTML یکپارچه‌سازی می‌شود. Pug  سینتکس ساده و روانی دارد که هم به ‌راحتی قابل یادگیری است و هم کدهای شما را برای دیگران خوانا و قابل فهم می‌کند. همچنین به شما اجازه می‌دهد داده‌هایی که از یک پایگاه داده گرفته‌اید را به خوبی نمایش دهید. موتور قالب Pug کمک می‌کند تا داده‌های مختلف را درون کدهای HTML خود فراخوانی کنید.


ویژگی های PUG :


pug حجم کدها را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. خوانایی کدها در template engine پاگ بسیار بالا است، کدها بیشتر شبیه به پاراگراف‌های جذابی به نظر می‌رسند که به‌راحتی می‌توان آن‌ها را خواند. تگ‌ها در pug نیازی به بسته شدن ندارند و از همه مهم‌تر اینکه java script و Pug به خوبی با هم سازگار هستند و می‌توانید به‌راحتی کدهای جاوا اسکریپت خود را درون پاگ قرار دهید.


واما در pug شما نمی‌توانید کدهای html را از هر جایی که خواستید کپی کرده و به پروژه‌ی خود اضافه کنید. بایستی اول آن‌ها را به پاگ تبدیل کنید تا قابل استفاده باشند. علاوه بر این، کدنویسی صحیح در Pug بسیار مهم است. یک اشتباه کوچک در ساختار، تگ و یا فاصله دادن در کدها ممکن است اجرای کدهارا مختل کند .