ویندوز 11

ویندوز 11

18 خرداد 1400

شرکت مایکروسافت طی هفته‌های آینده از بروزرسانی جدید ویندوز رونمایی می‌کند که می‌توان آن را مهم‌ترین و بزرگترین ارتقاء دهه اخیر خواند.
به نقل از ایکس دی‌ای دولوپر؛ شرکت مایکروسافت قرار است بزودی نسل بعدی ویندوز را معرفی می‌کند و کاربران نیز منتظر این رونمایی هستند. مایکروسافت گفت قصد دارد برای همیشه از ویندوز 10 استفاده کند و حال باید دید این ویندوز جدید چه تغییراتی خواهد داشت و جزئیات آن چیست؟ مایکروسافت دعوت نامه‌های رویداد مجازی خود را به توسعه دهندگان فرستاده و تاریخ این رونمایی را ۲۴ ژوئن اعلام کرده است.
ویندوز ۱۱ بزرگترین بروزرسانی دهه گذشته است
ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت در رویداد Build 2021 اعلام کرد که بروزرسانی جدید ویندوز، بزرگترین و مهم‌ترین بروزرسانی ویندوز در یک دهه اخیر است.تعمیرات اساسی بصری در ویندوز ۱۱
این همان تغییر بزرگی است که مایکروسافت قصد دارد در رویداد خود به نمایش بگذارد. ویندوز ۱۱ از نظر بصری با ویندوز ۱۰ متفاوت خواهد بود، از آنجا که ویندوز ۱۰ در طول سال‌ها تغییرات ظریف در طراحی ایجاد کرده، اما ظاهری کاملاً جدید پیدا نکرده است. در این نسخه از ویندوز گوشه‌های گردی وجود خواهد داشت. مایکروسافت از زمان انتشار ویندوز ۸ روی گوشه‌های تیز تمرکز کرده و آن کاشی‌های مربع شکل نیز به ویندوز ۱۰ راه پیدا کرده اند. ویندوز ۱۱ هم اکنون از سیستم عامل‌های مدرن‌تر مانند iOS و اندروید پیروی می‌کند.
همچنین آیکون‌های جدید و رنگارنگ در سراسر سیستم عامل وجود دارد. این موارد را در File Explorer، Device Manager و تقریباً در هرجای دیگر پیدا خواهید کرد. پشتیبانی بهتر از صفحات لمسی می‌تواند استفاده راحت‌تر از ویندوز ۱۱ را برای کاربران به ارمغان بیاورد.
ویندوز ۱۱ چه زمانی عرضه می‌شود؟
ویندوز ۱۱ پاییز امسال منتشر می‌شود و جدول زمانی کاملاً متفاوت با به روزرسانی عادی ویژگی ویندوز است. طی شش ماه تا یک سال آینده، ویژگی‌های جدید به کانال Dev برنامه Windows Insider وارد می‌شوند. کارکنان مایکروسافت آن‌ها را آزمایش می‌کنند، بازخورد می‌دهند و همه چیز تکامل می‌یابد. پیش نمایش قرار است برای Windows Insiders ارائه شود.
اندکی پس از آن باید به کانال Beta هدایت شود و پس از آن نیز OEMها شروع به دریافت ویندوز برای نصب در لپ تاپ‌ها و دسکتاپ‌های جدید می‌کنند و در ماه اکتبر یا نوامبر، ویندوز ۱۱ برای همه در دسترس خواهد بود و ممکن است این بروزرسانی جذاب به طور رایگان در اختیار همه کاربران قرار بگیرد.