قابلیت های جدید chrom 6 برای اندروید

قابلیت های جدید chrom 6 برای اندروید

27 خرداد 1400

گوگل اهمیت زیادی به بروزرسانی سیستم عامل اندروید می دهد تا بیش از 3 میلیارد دستگاه اندرویدی فعال در سراسر جهان بتوانند از ویژگی های جدید آن بهره ببرند. تابستان امسال ، سیستم عامل با ویژگی های جدید به روز می شود.


1- سیستم هشدار زلزله اندروید


از سال گذشته ، گوگل در تلاش است تا با استفاده از فن آوری های داخلی دستگاه های اندروید ، بزرگترین شبکه شناسایی زمین لرزه جهان را توسعه دهد. با استفاده از این سیستم رایگان ، کاربران می توانند هشدارها را چند ثانیه قبل از وقوع زلزله دریافت کنند.


گوگل اخیراً این سیستم را در نیوزیلند و یونان راه اندازی کرده و قصد دارد به زودی آن را در ترکیه ، فیلیپین ، قزاقستان ، جمهوری قرقیزستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان و ازبکستان راه اندازی کند.


2- امکان ستاره دار کردن موارد مهم در برنامه پیام ها


به دلیل حجم پیام ها ، بعضی اوقات برخی از اطلاعات در انبوه پیام ها از بین می رود. اما برای حل این مشکل ، به نظر می رسد که گوگل به کاربران اجازه می دهد پیام ها را در برنامه Messages ستاره دار کنند تا دیگر نیازی به جستجوی پیام نداشته باشند. تنها کاری که کاربران باید انجام دهند این است که برای نمایش ستاره روی پیام ضربه بزنند.


3- تجربه کاربری بهتر با برچسب Emoji Kitchen روی صفحه کلید


گوگل قبلاً برچسب Emoji Kitchen اضافه کرده است تا کاربران بتوانند برچسب های مورد نظر خود را با سرعت بیشتری برای مخاطبان ارسال کنند. در به روزرسانی جدید ، هنگام تایپ کردن موضوع شکلک ، پیشنهادات متنی به کاربر داده می شود. همچنین کاربران می توانند برخی از شکلک ها را ترکیب کرده و یک شکلک جدید دریافت کنند.


همه کاربران صفحه کلید به زبان های انگلیسی ، اسپانیایی و پرتغالی در دستگاه های مجهز به Android نسخه 6 به بالا می توانند از ویژگی پیشنهادات متن Emoji Kitchen استفاده کنند.


 


4- دسترسی به برنامه های مورد علاقه با دستیار صوتی


به کاربران امکان می دهد برنامه های مورد علاقه خود را فقط از طریق صدای خود جستجو و پخش کنند. دستیار صوتی با شنیدن صدای کاربر ، دستورات صوتی را اجرا می کند.


5- ارتقا قابلیت های دسترسی صوتی


برای راحتی افراد معلول ، Google ویژگی دسترسی صوتی را ارائه داده است تا بتوانند از طریق صدای خود سریعتر به برنامه ها دسترسی پیدا کنند. این ویژگی اکنون به سیستم تشخیص نگاه مجهز شده است که در نسخه بتا خود ، کاربران می توانند از دسترسی صوتی درخواست کنند فقط وقتی به صفحه نگاه می کنند فعال شود.


علاوه بر این ، دسترسی صوتی از نظر سیستم رمز عبور برای ورود پیشرفته تر است. هنگامی که بخشی از رمز عبور را تشخیص می دهد ، به کاربر اجازه می دهد حروف ، اعداد و علائم را وارد کند و سرعت کاربر را افزایش می دهد.


6- امکان شخصی سازی و تجربه های جدیدتر در Android Auto


در به روزرسانی جدید ، کاربران Android Auto می توانند تجربه کاربری بهتر و آسان تری را تجربه کنند و حتی تنظیمات شخصی سازی شده داشته باشند. کار با برنامه های شارژ و پارکینگ از قبل آسان تر شده و دسترسی کاربران به پیام رسان های مختلف نیز بهبود یافته است.