خارج شدن پشتیبانی سیستم عامل chrome از برنامه های linux از نسخه بتا

خارج شدن پشتیبانی سیستم عامل chrome از برنامه های linux از نسخه بتا

29 خرداد 1400

گوگل اعلام کرده‌است که پشتیبانی سیستم‌عامل کروم برای برنامه‌های لینوکس در نهایت در عرض چند هفته از نسخه بتا خارج می‌شود.

برنامه‌های لینوکس برای سه سال درنسخه بتا، برای سیستم‌عامل کروم موجود هستند. گوگل هم اکنون آماده است که برچسب بتا را حذف کرده و مشخصه را ثابت کند.

سیستم‌عامل کروم از تولید کروم، اندروید، لینوکس و حتی برنامه‌های ویندوز از طریق هم‌کاری گوگل و Parallelsپشتیبانی می‌کند - که آن را به یکی از متنوع‌ترین سیستم‌های اجرایی در دسترس تبدیل می‌کند.

 

البته برنامه‌های هرکدام سطوح مختلفی از ثبات را در هنگام استفاده در سیستم‌عامل کروم دارند.

 

پشتیبانی لینوکس روی سیستم‌عامل کروم، سازندگان را قادر ساخته تا با استفاده از استودیو اندروید ، کد Chromebooks را کد کنند. اکوسیستم قوی لینوکس - در طول چند دهه ساخته شده‌است - ابزارهای قدرتمندی برای کار کامل برای جریان‌های کاری کامل مانند LibreOffice و ویرایشگر تصویر GIMP را فراهم می‌کند که گزینه‌های برنامه کاربردی وب و اندروید برای رقابت تلاش می‌کنند.

 

بنابراین رویکرد گوگل با تلاش مشابهی از مایکروسافت با سیستم ویندوز برای لینوکس (WSL)متفاوت است، که کم‌تر بر ارائه پشتیبانی از کاربران نهایی برای اجرای برنامه‌های گرافیکی کاربر لینوکس تمرکز کرده‌است و به جای آن اجازه می‌دهد که توسعه دهندگان لینوکس یک محیط گنو / لینوکس را در ویندوز اجرا کنند تا بتوانند انعطاف‌پذیر باشند.

 

برخی از چهره‌های برجسته در جامعه توسعه دهنده نگرانی خود را ابراز کرده‌اند که سیستم فرعی ویندوز برای لینوکس می‌تواند راهی برای "آغوش کشیدن، گسترش، و خاموش‌کردن" لینوکس باشد. به عنوان مثال، موسس بنیاد نرم‌افزار آزاد ، ریچارد استالمن معتقد است که تلاش‌هایی مانند WSL تنها مانع توسعه نرم‌افزار آزاد خواهد شد و "گامی به عقب در مبارزه برای آزادی" است.

 

گوگل می‌گوید که پشتیبانی لینوکس برای Chromebooks برچسب بتای آن را با Chrome OS ۹۱ شروع می‌کند که قرار است در عرض چند هفته جاری شود.

 

پیشرفت‌های اخیر برای ایجاد تجربه لینوکس روی سیستم‌عامل کروم شامل پشتیبانی یواس‌بی بیشتر، ارسال پورت قابل پیکربندی، و بسیاری از راه‌حل‌های ثبات کلی است.

 

کاربرانی که می‌خواهند از برنامه‌های لینوکس روی سیستم‌عامل کروم استفاده کنند، هنوز نیاز دارند که این ویژگی را به طور دستی انجام دهند و باید آگاه باشند که فضای ذخیره اضافی را بالا خواهد برد.