رتبه بندی کشورها در برنامه نویسی

رتبه بندی کشورها در برنامه نویسی

30 خرداد 1400

HackerRank که یکی از وب ‌سایتهای مربوط به مهارت ‌های کدنویسی است طی یک مطالعه ای نشان می‌دهد کدام کشورها بهترین برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان را در خود جای داده اند. طبق این تحقیقات، کشورهایی که بهترین‌ برنامه نویس ها را به فعالیت گرفته شامل چین، روسیه و لهستان هستند؛ با این وجود ایالات متحدهٔ آمریکا و هندوستان که غول ‌های صنعت فناوری و برنامه‌نویسی در جهان شمرده می‌شوند- جایگاهی بهتر از 28  و 31 به دست نیاوردند!


اگر به برنامه‌نویسی و علوم کامپیوتر علاقه دارید، احتمالا برای شما هم جذاب است که بدانید چه کشورهایی بهترین برنامه‌نویسان و توسعه‌ دهندگان را پرورش می دهند. چندی پیش HacherRank نیز دقیقاً به این موضوع پرداخت؛ HacherRank یک شرکت خدماتی در کالیفرنیا است که آزمایش‌ها و مطالعات مختلف را برای توسعه‌دهندگان انجام می‌دهد و این باربه دنبال برترین و با استعدادترین کشورهای دارا نوابغ برنامه نویسی رفته است .


HackerRank دقت و سرعت را اساس قرار داده و بیش از 1.5 میلیون برنامه نویس را مورد بررسی قرار داده؛ این مطالعه نشان می‌دهد کشور چین بهترین برنامه ‌نویس های جهان را پرورش داده و روسیه و لهستان هم به ترتیب مقام های بعدی را بعد از چین کسب کردند. البته چین با تلاش فراوان و اختلافی بسیار ناچیز توانست از روسیه پیشی بگیرد چون امتیازی که در این رتبه‌ بندی دریافت کرد 100 بود و روسیه با 0.1 امتیاز کمتر -یعنی 99.9- مقام دوم را به دست آورد.


دولوپرهای چینی در همه زمینه‌ های ریاضی، ساختار داده و چالش‌های برنامه‌نویسی کاربردی و ... از بقیه کشورها جلوتر هستند. البته در زمینهٔ الگوریتم، این روسیه بود که جایگاه برتر را  توانست به خود اختصاص دهد (البته باید به این نکته هم اشاره کرد که طراحی الگوریتم‌، محبوب‌ترین و پررقابت‌ترین بخش در HackerRank است). به‌طور کلی، رتبه‌بندی کشورها از لحاظ داشتن بهترین برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان به ترتیب زیر است:


- چین 


- روسیه 


- لهستان 


- سوئیس 


- مجارستان 


- ژاپن 


- تایوان 


- فرانسه 


- جمهوری چک 


- ایتالیا


اگر این رتبه‌بندی را همین طور ادامه بدهیم، در اواسط لیست به نام آمریکا و هند خواهیم رسید. این دو بیشترین تعداد برنامه‌نویسان وب‌سایت جهان را در اختیار دارند؛ با این وجود رتبه‌ای که آمریکا به دست آورد بهتر از 28ام نشد و هند هم فقط توانست رتبهٔ 31ام را به خود اختصاص دهد.