پیوستن خیدو فان روسوم ، موسس پایتون به تیم مایکروسافت

پیوستن خیدو فان روسوم ، موسس پایتون به تیم مایکروسافت

2 تیر 1400

فان روسوم پس از ۶ سال همکاری نزدیک دراپ باکس،سال گذشته بازنشسته شد ولی کاملا مشخص بود بازنشستگی برای او کاملا موقتی بوده و حالا با فعالیت در تیم مایکروسافت می‌خواهد استفاده از پایتون را توسعه ببخشد. قبل از دراپ باکس نیز از در شرکت گوگل فعالیت می‌کرد و موفق شد ابزار بررسی کد داخلی Mondrian را توسعه بخشد.


سخنگوی مایکروسافت در باره حضور فان روسوم توضیح خاصی نداده؛ ولی تایید نمود فان واقعا به تیم مایکروسافت ملحق شده است. وی  همچنین اعلام کرد: از حضور فان روسوم در قسمت توسعه دهنده هیجان زده هستیم.


 


فان روسوم، برنامه‌نویس هلندی و به وجود اورنده زبان برنامه نریسی ایتون است. وی در شرکت های تحقیقاتی مختلفی از جمله موسسه تحقیقات ریاضی و کامپیوتر آمستردام، موسسه ملی استاندارد و تکنولوژی ایالت مریلند و موسسه تحقیقات و ابتکارات ایالت ویرجینیا در آمریکا مشغول کار بوده است.


او در شرکت‌های متنوعی به طور فعال روی زبان برنامه نویسی کار می‌کرد و مدیر پایتون در  BeOpen و Zope و Elemental Security بود.


پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و چند منظوره است که اولين بار در سال 1991 منتشر شد. فلسفه طراحی این زبان ، قدرت خوانایی بالای کد مطرح شد. امروزه زبان برنامه نویسی پایتون در بین سایر زبان‌های برنامه نویسی از محبوبیت زیادی برخودار است و استاندارد اصلی را در هوش مصنوعی رعایت می‌کند.


در سال 1999، روسوم پیشنهادی را برای دراپا تحت عنوان برنامه نویسی فرستاد. وی در هدف گذاری خود پایتون را یک زبان برنامه نویسی ساده، بصری، قابل درک و آسان، مناسب برای کارهای روزمره و طراحی پر سرعت و متن باز معرفی کرده بود طوری که همه می‌توانند در توسعه و یاری رساندن به آن کمک نماید. این زبان با کارایی فوق العاده بالایش توانست به بخش زیادی از این اهداف دست یابد.