مراحل طراحی سایت

مراحل طراحی سایت

18 مرداد 1400

در دنیای امروز با تغییر کسب و کار ها از حالت سنتی به مدرن بسیاری از شغل ها از بازار خود را به کارهای جدیدی مانند طراحی سایت داده اند . طراحی سایت فرایندی است که شامل چهار مرحله لایه سازی ، طراحی گرافیکی ، رعایت اصول بهینه سازی وب است .


اولین سایت جهان توسط تیم برنرزلی در سال 1991 طراحی و ساخته شد که در آن هیچ گونه گرافیک و طرح بندی وجود نداشت و همه چیز بسیار ساده بود .


مراحل طراحی سایت


مرحله اول:طراحی وایر فریم


در این مرحله نمای کلی ای از سایت طراحی می شود که شامل تعیین جایگاه ها و چیدمان عناصر سایت است .


مرحله دوم:طراحی گرافیک سایت


پس از مشخص کردن جای عناصر یک سایت کار رنگ بندی و تنظیمات گرافیکی را انجام می دهیم که در این مرحله از نرم افزار های گرافیکی استفاده می شود .


مرحله سوم:برنامه نویسی


در این مرحله با توجه به نیاز مشتری با استفاده از برنامه هایی مانند وردپرس یا نرم افزارهای برنامه نویسی سایت را مدیریت کرد .


مرحله آخر:راه اندازی سایت


در این مرحله پس از تهیه هاست و نام دامنه سایت ، سایت را در دستزس عموم قرار می دهند .


انواع روش های طراحی سایت:


1-در روش اول تنها از فرانت اند استفاده می شود یعنی مطالب سایت یک بار جمع آوری می شوند و همچنین در این روش تغییرات تنها باید توسط کارشناس سایت باید اعمال شوند .از این روش طراحی برای ساخت سایت های ایستاتیک استفاده می گردد که تا مدت ها محتوی آن دست نمی خورد .


2-در روش دوم از فرانت اند و بک اند استفاده می گردد که از آن برای طراحی سایت هایی استفاده می گردد که نیاز دارند تا محتوی آن ها در فاصله های زمانی کوتاه عوض شود . به این نوع سایت ها سایت های داینامیک یا پویا می گویند .


برای طراحی سایت باید از کجا شروع کنیم؟


برای شروع طراحی سایت باید در گام اول زبان های برنامه نویسی HTML ، CSS و PHP را باید فرا بگیریم . همچنین علاوه بر مورد اساره شده شرایط طراحی سایت هم بسیار مورد توجه هستند که شامل انتخاب نام دامنه ، هاست ، طراحی قالب زیبا و کاربردی و سیستم مدیریت سایت می شوند .