ویژوال استودیو

ویژوال استودیو

24 مرداد 1400

ماکروسافت ویژوال استودیو یک محیط یکپارچه است که برای توسعه نرم افزار های شرکت ماکروسافت طراحی شده است همچنین از این نرم افزار برای توسعه وب سایت ها و سرویس های وب نیز استفاده می گردد . این نرم افزار 36 زبان برنامه نویسی را پشتیبانی می کند . اولین ورژن ویژوال استودیو در سال 1997 میلادی منتشر شد و جدیدترین نسخه آن هم نسخه 2022 است .


ویرایش های ویژوال استودیو


1.community:این ویرایش در سال 2014 عرضه شد ، همچنین ویرایش community برای کاربران رایگان می باشد یعنی اینکه نیاز نیست تا برای دریافت این ویرایش لایسنس بخریم .


2.proffessional:این نسخه ، نسخه تجاری ویژوال استودیو است که با نسخه 2010 آن منتشر شد و قابلیت هایی مانند سرور اکسپلورر و همگام سازی با ماکروسافت در این نسخه وجود دارد که کاربر برای تهیه این ویرایش باید لایسنس تهیه کند .


3.enterprise:در این ویرایش کاربر می تواند قابلیت های نرم افزار رابرای خود شخصی سازی کند . ماکروسافت این ورژن را برای 90 روز به صورت رایگان در اختیار کاربر قر میدهد تا از آن به صورت آزمایشی استفاده کند و بعد از آن کاربر باید لایسنس تهیه کند .


مزایای ویژوال استودیو


از مزایای ویژوال استودیو می توان به سرعت و جوی راحت اشاره کرد که با آن می توانید چیز های مختلف را به سرعت در آن جیت و جو کنید هچنین در این برنامه می توان چند پروژه را همزمان اجرا کرد . این نرم در هر آپدیت جدید خود خطاهای ورژن قبلی را برطرف می کند . از مهم ترین مزایای ویژوال استودیو هم می توان به یادگیری آسان آن اشاره کرد .