چگونه از گوگل درایو استفاده کنیم؟

چگونه از گوگل درایو استفاده کنیم؟

25 مرداد 1400

درایو یکی از خدمات شرکت گوگل است که کاربران می توانند در آن اطلاعات خود را ذخیره و سازماندهی کنند . شرکت گوگل هم از این اطلاعات حفاظت کرده و نمی گذارد کسی به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد .


شما می توانید اطلاعات خود را در درایو ذخیره کنید و با هر سیستمی که بخواهید به آن دسترسی داشته باشید . حجم اطلاعات آپلود شده تا 15 گیگابایت می تواند برسد ولی کاربران می توانند فضای بیشتری را از گوگل خریداری کنند .


شما با استفاده از سرویس درایو می توانید اطلاعاتی را که برایتان مهم هستند ذخیره کنید تا دیگر نگران پاک شدن آن ها از کامپیوتر یا موبایل خود یا نداشتن حافظه نباشید . همچنین درایو این قابلیت را در اختیار شما قرار داده تا به راحتی اطلاعات را از دستگاهی به دستگاه دیگر منتقل کنید .


چگونه از گوگل درایو استفاده کنیم؟


شما برای استفاده از این برنامه نیاز به داشتن حساب کاربری هستید که برای ساختن آن باید وارد سایت drive.google.com  شوید یا از طریق اپلیکیشن اندروید حساب گوگل درایو خود را بسازید . پس از نصب برنامه های پشتیبان می توانید از پوشه درایو در سیستم خود استفاده کنید .


چگونه فضای ذخیزه سازی درایو خود را افزایش دهیم؟


همانطور که گفته شد در حالت عادی 15 گیگابایت حافظه در اختیار شما قرار می گیرد ولی شما می توانید با پرداخت هزینه اندک فضای بیشتری را برای ذخیره اطلاعات داشته باشید . قیمت های این سرویس عبارت است از:


1.ماهانه  1.99 دلار به ازای 100 گیگابایت


2.ماهانه  9.99 دلار به ازای 1 ترابایت


3.ماهانه 19.99 دلار به ازای 2 ترابایت


4.ماهانه 99.99 دلار به ازای 10 ترابایت


5.ماهانه 199.99 دلار به ازای 20 ترابایت


6.ماهانه 299.99 دلار به ازای 30 ترابایت


 


البته خریداری فضای گوگل درایو نیاز به داشتن حساب جهانی می باشد که امکان انجام این امر در ایران دشوار است ولی شما می توانید از طریق شرکت های واسطه که کارشان انتقال پول است از گوگل خریداری کنید .