سیستم عامل لینوکس

سیستم عامل لینوکس

30 مرداد 1400

یکی از سیستم عامل های کامپیوتر سیستم عامل لینوکس است . لینوکس از سال 1984 ب سر زبان ها افتاد . این سیستم عامل از سیستم عامل های قدرتمند کامپیوتر بوده و برای مهندسان نرم افزار بسیار محبوب می باشد . در ابتدا که این سیستم عامل وارد بازار شد ، بسیار گران بود و همه نمی توانستند ار آن استفاده کنند .


کرنل یا هسته لینوکس چیست؟


همه سیستم عامل ها دارای کرنل یا هسته هستند که وظیفه انجام کارهای روزانه را بر عهده دارد . کرنل بخش مهمی در سیستم عامل است که اگر این بخش آسیب ببیند دیگر هیچ نرم افزاری در دستگاه قادر به اجرا نیست 


وظایف سیستم عامل لینوکس


از وظایف سیستم عامل لینوکس می توان به ذخیره سازی داده ها ، دسترسی به اینترنت ، زمان بندی ، قابلیت استفاده از ابزار های خارجی و داشتن امنیت اشاره کرد .


لینوکس به علت متن باز بودن از امنیت بسیار بالایی برخوردار و می توان گفت که در بین فایروال های مورد استفاده در دنیا بسیار محبوب می باشد . امروزه استفاده از این سیستم عامل هزینه زیادی نداشته و مردم می توانند به راحتی از آن استفاده کنند . همچنین لینوکس با سیستم عامل اندروید مطابقت دارد می توان آن را در کنار سیستم عامل اندروید و به منظور افزایش سرعت آن به کار برد .


عمومی بودن لینوکس


هانطور که گفتیم لینوکس یک سیستم عامل متن باز بوده و بسیاری از افراد از جمله برنامه نویسیان می توانند از آن استفاده کنند . آن ها می توانند با زبان های برنامه نویسی مانند پی اچ پی این سیستم عامل را گسترش دهند .