امنیت وب سرور ها

امنیت وب سرور ها

31 مرداد 1400

یکی از مهم ترین موضوعات در زمینه اینترنت ، تامین امنیت سرور های اینترنتی می باشد . اغلب برنامه ها با نام کاربری ادمین وارد سامانه ها می شوند که این امر برای امنیت سرور ها بسیار نا امید کننده می باشد . زیرا هیچ تغییری در این سایت ها قابل تشخیص نیست و برخی افراد می توانند به راحتی در سایت مشکلاتی بوجود بیاورند .

مدیران آی تی هم به دو دسته تقسیم می شوند . دسته اول مدیرانی هستند که به صورت داوطلبانه وب را در اختیار عموم قرار داده و می گذارند تا وی خدمات گسترده ای به مردم بدهد . گروه دوم هم مدیرانی هستند که به امنیت وب اطمینان ندارند و آن را به عنوان یک تکنولوژی نا امن معرفی کرده اند .

وب سرور چیست؟

وب سرور یک کامپیوتر است که وظیفه آن انجام برنامه های کامپیوتری است . این برنامه درخواست های مشتریان را در زمینه مرورگر های وب قبول می کند و جواب آن را برای مشتری می فرستد .

ویژگی های مشترک وب سرور ها :

1.شناسایی

2.پشتیبانی از مرورگر های وب بر روی پورت های 443 و 80

3.قابلیت پشتیبانی از فایل های با حجم بالا تا 2 گیگابایت

4.قابلیت فشرده سازی فایل ها تا حجم آن ها کم شود و جا به جایی آن ها هم راحت تر گردد

5.قابلیت کنترل پهنای باند تا بتوان در اوقات شلوغ به راحتی به مشتریان خدمات داد

ایجاد یک ارتباط امن در سرور های وب

در برخی از صفحات وب اطلاعات مهم و حساسی درج شده اند و مخاطب هم می خواهد تا اطلاعاتی که به او می رسد ، اطلاعات صحیح و قابل اطمینانی باشند بنابراین برنامه های وب نیازمند داشتن  ارتباط ایمن بین دو طرف می باشد . همچنین وب سایت ها نیاز به این دارند که کاربران به آن ها اطمینان کرده و وارد سایتشان شوند . همانطور که تجربه نشان می دهد اکثر افراد از درج شماره و رمز کارت اعتباری خود در وب سایت اجتناب می کنند . بنابراین تامین امنیت وب به منظور جذب مخاطب بیشتر ضرورت بیشتری پیدا می کند .