نت بینز

نت بینز

1 شهریور 1400

نت بینز هم پلتفرمی برای توسعه زبان جاوا است و هم از زبان هایی مانند پی اچ پی و سی اس اس برای توسعه وب پشتیبانی میکند . این برنامه در سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس ، مکینتاش و سولاریس قابلیت اجرا دارد . نت بینز یک ادیتور حرفه ای است که کار برنامه نویسان را بسیار راحت می کند . این نرم افزار دارای کیت توسعه جاوا است ولی برای توسعه سایر زبان ها چنین خصوصیتی ندارد .


نت بینز در سال 1996 میلادی به عنوان یک پروژه دانشجویی ایجاد گشت .نت بینز برای توسعه جاوا ساخته شد . بعد ها برای تجاری کردن این برنامه شرکتی ساخته شد و این شرکت در سال 1999 توسط سان مایکروسیستمز خریده شد . شرکت سان مایکروسیستمز هم آن را توسعه داد و به یک نرم افزار پرطرفدار و کاربردی تبدیل کرد .


سکوی نت بینز چیست؟


سکوی نت بینز یک چهارچوب است که قابلیت توسعه جاوا سوینگ را دارا است . این بسته تمام چیز هایی که لازم است تا بتوان توسط آن جاوا را توسعه داد را در خود دارد و با داشتن آن دیگر نیازی بسته توسعه جاوا نداریم .


محیط توسعه نت بینز چیست؟


این محیط یک برنامه متن باز است . همه فعالیت های موجود در این محیط پیمانه ای است و پیمانه ای بودن آن این ویژگی را برای آن به ارمغان می آورد که بتوان در آینده آن را توسعه داد . برای مثال این برنامه می تواند در آینده از زبان های برنامه نویسی بیشتری پشتیبانی کند .


ویژگی های نت بینز


1.قابلیت ورژینگ


2.این محیط از جی آی تی آنلاین و آفلاین می تواند پشتیبانی کند .


3.قابلیت پشتیبانی از ساب ورژن


4.قابلیت پشتیبانی از مرکوریال


5.قابلیت پشتیبانی از موتورهای مستند ساز خودکار


6.پشتیبانی از ورژن 8 کامپوزر