چگونه مخاطب بیشتری جذب کنیم؟

چگونه مخاطب بیشتری جذب کنیم؟

11 مهر 1400

یکی از مهم ترین کارهایی که صاحبان وب سایت ها یا پیج های شبکه های اجتماعی باید انجام انجام دهد تا بیشتر دیده شوند ، به کارگیری روش هایی برای جذب مخاطبان است . در واقع وب سایتی موفق تر می باشد که بهتر بتواند عمل جذب مخاطب را انجام دهد . شما با خواندن این مقاله با برخی از شگرد های این کار آشنا می شوید .


ترفند های موفقیت در یوتیوب .


قبل از هر چیز شما باید به این نکته توجه داشته باشید که کسانی که در این زمینه به موفقیت رسیده اند ، هیچ وقت با آپلود یک یا دو ویدیو در یوتیوب یا آپلود یک پست در اینستاگرام مخاطب جذب نکرده اند . یا به عبارتی نمی توان راه صد ساله را در یک شب پیمود . شما باید دائما تولید محتوا کنید و مطالب کانال یا سایت خود را بیشتر کنید . بعد از آن علاقه مندان به محتوای شما کم کم زیاد می شوند .


برای یادگیری مهارت های اینستاگرامی اینجا کلیک کنید .


نکته دوم هم این است شما باید در قبال مخاطبان خود انتقاد پذیر باشید . یعنی این که اگر کسی به ایرادی در محتوای شما پیدا کرد و آن را به شما اطلاع داد ، شما هرگز نباید باه آن مخاطب بی توجهی کنید . بلکه باید از کسی که مشکل کار شما را حل کرده تشکر کنید و ایراد خود را برطرف کنید . البته کسانی هم هستند که سعی می کنند تا با دادن نظرات منفی و بی ادبانه به شما ، به موفقیتتان آسیب برسانند ، در عوض شما هرگز نباید به این افراد توجه کنید ، زیرا راه انداختن بحث در یک شبکه اجتماعی که مخاطبان از آن اطلاعات کسب می کنند ، سبب می شود تا بازدید های شما بسیار کمتر شود و تعداد مخاطبان شما رشد نزولی پیدا کند .


یکی دیگر از نکاتی که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر افزایش مخاطبان شما بگذارد ، این است که شما هیج وقت نمی توانید صد درصد مخاطبان را جذب کنید زیرا هر کسی سلیقه خود را دارد و شما باید به جای آن که برای همه اقسشار جامعه تولید محتوا کنید ، برای بخشی از مردم این کار را انجان دهید . رعایت این نکته سبب می شود تا مخاطبان بیشتر گردد و کاربران ، محتوای شما را بیشتر بپسندند . البته بهتر است بدانید که بسیاری از کسانی که در زمینه تولید محتوا شکست خورده اند ، این مورد را رعایت نکرده اند .


آخرین و مهم ترین موردی که شما در تولید محتوا و جذب مخاطب باید آن را رعایت کنید ، تولید محتوای مفید و مناسب است . سعی کنید تا با محتوایتان روی مخاطبان اثر بگذارید و آن ها را تشوبق کنید که در وب سایت شما عضو شوند و در اینستاگرام یا یوتیوب شما را دنبال کنند . همچنین باید از جملاتی استفاده کنید که بار مثبت داشته باشند و به افرادی که آن جملات را می خوانند روحیه دهید . البته بهتر است تا محتوای شما بیشتر به صورت ویدئو باشد . زیرا 70 درصد از کاربران شبکه های اجتماعی به دیدن ویدئو بیشتر تمایل دارند .


در نتیجه می توان گفت که جذب مخاطب در شبکه های اجتماعی نیاز به خلاقیت و دانش دارد و اگر شما از آن دسته از افراد هستید که در این زمینه موفق نشده اید ، از همین امروز شروع کنید و با رعایت کردن نکاتی که به شما گفته شد ، مردم را به سمت محتوای خود بکشید .